شاخه‌ها

چاپگر تصعیدی

چاپگر تصعیدی  ( 2 محصول وجود دارد. )

چاپگر تصعیدی

چاپگر تصعید رنگ ( دای ساب ) چاپگر رایانه‌ای است که از گرما برای انتقال رنگ بر روی صفحهٔ چاپ از جنس پلاستیک، کاغذ چاپگر، کاغذ پوستر و یا پارچه استفاده می‌کند. فرایند چاپ معمولاً به صورت قرار دادن یک رنگ در هر بار با استفاده از یک نوار یا ریبون با صفحات رنگی بر روی آن انجام می‌پذیرد.

اغلب چاپگرهای تصعیدی از رنگ‌های سی ام وای او استفاده می‌کنند که با رنگهای سی ام وای کی تفاوت دارند . در این چاپگرها رنگ مشکی به خاطر شفافیت عکس پس از روکش کاری حذف شده‌است. روکش ذکر شده لایه نازکی است که عکس چاپ شده را از خطر رنگ پریدگی در زیر نور ماوراء بنفش و در هوای آزاد مصون می‌دارد و در عین حال عکس را ضد آب می‌سازد.اغلب چاپگرهای تصعیدی به منظور چاپ عکس طراحی و ساخته شده‌اند.

تصعید زمانی روی می‌دهد که یک ماده از حالت جامد مستقیما و بدون عبور از حالت مایع به گاز تبدیل می‌گردد که نمونه بسیارآشنای آن عملکرد یخ خشک ( دی اکسید کربن جامد ) است که با قرار گرفتن در دمای محیط به صورت گاز در می‌آید.در یک چاپگر تصعیدی رنگ حرارت داده می‌شود تا به حالت گاز تبدیل شده و سپس در این لحظه بر روی سطح چاپ افشانده می‌شود.رنگ قبل از عملیات چاپ بر روی یک نوار سلفونی که لایه ایست پلاستیکی با بنیان سلولزی ذخیره شده‌است. این نوار از سه صفحه رنگی مجزا ( سیان، مجنتا، و زرد ) و یک صفحه روشن تشکیل شده‌است که حاوی موادی جهت روکش کاری نهایی عکس است.هر صفحه رنگی به اندازه کاغذی است که بر روی آن چاپ می‌گردد، برای مثال یک چاپگر تصعیدی ۱۵*۱۰ دارای چهار صفحه ۱۵*۱۰ است. در طول چرخه چاپ، غلطکهای چاپگر کاغذ و یکی از صفحات رنگی را به طور همزمان بر روی هد چاپ گرمایی که عرض آن هم اندازه بعد کوچکتر کاغذ چاپ است به حرکت در می‌آورند. مولفه‌های ریز گرمایی بر روی هد چاپ دما را به سرعت تغییر می‌دهند و اندازه‌های متفاوت رنگ را بر اساس مقدار حرارت ایجاد شده بر روی کاغذ انتقال می‌دهند. پس ازاینکه چاپگر پوشش یک رنگ رابه پایان میرساند، نوار بر روی صفحه رنگ بعدی می‌چرخد و کاغذ را اندکی از محدوده چاپ خارج می‌سازد تا برای چاپ رنگ بعدی آماده شود. کل این فرایند برای چهار بار تکرار می‌شود، سه دفعه اول سه رنگ را بر روی کاغذ چاپ می‌کند و عکس کامل می‌شود . در مرحله آخر لایه روکش بر روی این سه لایه کشیده می‌شود. این لایه رنگ را در برابر تصعید دوباره به هنگام قرارگیری در محیط گرم حفاظت می‌کند.

محصولات
نمایش 1 - 2 از 2 قلم کالا
  • 405,000 تومان
    به روز رسانی: 1396/03/23

    پرینتر سلفی رنگی تک کاره کانن سی پی 910 پرینتر رنگی با سیستم چاپ Dye-Sublimation - تصعید رنگ دارای سرعت چاپ رنگی 47 ثانیه برای Postcard دارای رزولوشن چاپ 300 * 300 dpi چاپ سریع تصاویر 15×10 در کمتر از یک دقیقه چاپ تصاویر با کیفیت بسیار بالا و ماندگاری زیاد (تا صد 100سال) روکش محافظ بر روی تصاویر برای محافظت از اثر انگشت و لکه آب

    405,000 تومان
  • به روز رسانی: 1395/02/06

    پرینتر سلفی رنگی کانن تک کاره سی پی 820 دارای تکنولوژی چاپ تصعیدی دارای وزنی سبک دارای سرعت چاپ رنگی 47 ثانیه برای Postcard دارای رزولوشن چاپ 300 * 300 dpi دارای 3 عدد کارتریج رنگی در یک پکیج دارای صفحه نمایش 2.7 اینچ از نوع TFT تمام رنگی

نمایش 1 - 2 از 2 قلم کالا